BonappleBonapple

Tatil!

Bonapple’da Sonbahar

Bonapple’da bu sonbahar çok lezzetli olacak!

Bestekar Sokak, sabahlara Bonapple’ın tereyağı kokusuyla başlamaya devam edecek. Açmalar, tereyağlı ve mayalı poğaçaların yanına, bu sonbahar, kokulu otlarla marine edilmiş zeytin, peynir ve Bonapple reçellerinden oluşan bir kahvaltı tabağı eklemeyi planlıyoruz.

Yine her öğlen; kabaklı, ıspanaklı ve pastırmalı kiş çıkacak, sıcak sıcak. Geçen kış çok sevdiğiniz balkabağı ve kış çorbasının yanına yine çok değişik; ama çok lezzetli bir kaç çorba daha ekleyeceğiz. Çorbanın yanında, yine fırından yeni çıkmış çıtır çıtır ekmeğimizi ikram edeceğiz. Sıcak ekmeğe dayanamayıp “Ah keşke bir tereyağı olsa” diyenleri mutlu edeceğiz. Salatalar: ızgara hellim, somon gravlax ve ızgara tavuklu sezar olacak.  Nar gibi kızarmış anne böreğimiz ve zeytinyağı ile yaptığımız otlu bahar böreğimiz yine her öğlen sıcak sıcak çıkacak.

Yemekten sonra tatlı ne yesek? diyenlere, akşamüstü çayının yanına yiyecek tatlı bir şeyler arayanlara yine vitrinimizdeki cheesecake’leri, tiramisu, rocky, browni kapkek ve muzlu puding’i tavsiye edeceğiz. Mis gibi tereyağlı kurabiyelerimiz yine sizi seçim yapmakta zorlayacak.

Raflarda; granolalar, mevsim meyveleri ile yaptığımız az şekerli reçeller, grisini, beze ve peksimetler olacak.

İçeceklere gelince, gittikçe ustalaşıyoruz haberiniz olsun! Meşhur kahvecinin baristalarından kahve yapmanın inceliklerini öğreniyoruz. Birbirinden değişik bitki çayları yine bilenleri Bonapple’a getirmeye devam edecek.

Bonapple’ı açmadan önce sipariş ve özel gün menüleri daha ön planda olsun istiyorduk. Siparişler yavaş yavaş artmaya başladı, biz de özel gün menüleri hazırlığına hız verdik. Seçenekler sınırsız. Bonapple’da yapmayı hayal ettiğimiz daha onlarca tarif belki Bonapple’da tanınmaya fırsat bulamadan davetlerinizin hatıralarda kalan tadı olacak.

Happy Hour! ne güzel olur.

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>